Takip et

Cosa Klima'yı kurdum, şimdi ne yapmalıyım?

Cosa Klima paketi kurulumunu başarı ile tamamladığınızda (Cosa uygulaması ile klimanızı başarılı bir şekilde Cosa'ya tanıttığınızda) Cosa uygulamaları ile klimanızı yönetmeye başlayabilirsiniz.

Bu noktada Cosa Uygulaması kapsamındaki mod (durum) tanımlarını kullanarak klimanızın Ev, Uyku, Dışarı modlarında hangi sıcaklık için çalışmasını tanımlayabileceğiniz gibi Kumanda modunu kullanarak klimanızı sanki kendi kumandasından kullanırmış gibi Cosa uygulaması üzerinden kullanabilirsiniz.

Kumanda modu için ana ekranda sağ alt köşede yer alan "Daha Fazla" (üç nokta) ikonunu seçerek gelen ekranda "Kumanda" ikonunu seçmeniz gerekmektedir. Bu seçim sonrasında karşınıza çıkan yönetim ekranından klimanıza anlık hedef sıcaklık ataması yapabilir, çalışma modunu (ısıtma/soğutma/nem alma/fan) değiştirebilirsiniz.

Cosa Klima servisi kapsamında klimanızı mod tanımları ile kullanmanızda mümkündür. Bunun için :

  • "Hedef Sıcaklıklar" menü adımından ilgili mod ile ilgili sıcaklığı belirtiniz
  • Isıtma yada Soğutma hedefinizi belirtiniz

 

Bu adımlardan sonra mod değişiklikleri ile birlikte belirtilen sıcaklık komutları klimanıza iletiliyor olacaktır. Mod değişikliklerini elle yapabileceğiniz gibi haftalık program kapsamında gün ve saat kırılımında programlayabilir, otomatik kontrol kapsamında evinizin lokasyonu ile ilişkilendirebilirsiniz.

 

 

Bu makale yardımcı oldu mu?
0 kişi içerisinden 0 kişi bunun yardımcı olduğunu düşündü
Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder

Yorumlar

Bir Zendesk Hizmetidir